خانه / بیماری های دستگاه تنفسی / سینوزیت یا التهاب سینوس – شربت پلارژین
شربت پلارژین - درمان سینوزیت با پلارژِین - سینوزیت

سینوزیت یا التهاب سینوس – شربت پلارژین

سینوزیت یا التهاب سینوس Sinusitis

چهار ناحیه سینوسی متمایز در انسان وجود دارد که با هم سینوس های پارنازال را تشکیل می دهند و تمام موضوع سینوزیت به عفونت با درجه کمتر یا بیشتر در این نواحی مربوط می شود.

سینوس ها در سرماخوردگی :

در افراد سالم سینوس های پارنازال به دلیل فضای کافی برای گردش هوا در سیستم تنفسی، تهویه مناسبی ارائه می دهند ولی در زمان سرماخوردگی ویروسی، سینوس ها تحت تأثیر قرار می گیرند. هنگامی که غشاء مخاطی متورم می شود دهانه سینوس مانع ایجاد کرده و جریان مخاط را مسدود می کند و در واقع اجازه می دهد عوامل بیماری زا مانند باکتری به سلول ها حمله کنند.

علائم سینوزیت:

علائم سینوزیت شامل خرناس، سردرد، صورت درد، احساس ضعف و در برخی موارد همراه با تب است.

درمان سینوزیت:

زمانی که درمان سینوزیت صورت می گیرد هدف اصلی بازگرداندن گردش هوا به نواحی پارنازال است در مورد التهاب حاد (قبل از مزمن) داروهای ضد احتقان مثل اسپری بینی به دهانه سینوس کمک کرده و جریان مخاط را روان می کند. نوشیدن حجم زیادی از مایعات نیز مزید بر علت می شود.

شربت پلارژین در درمان سینوزیت :

در اینجا شربت پلارژین دوباره برای بیمار مفید واقع می شود، شربت پلارژین باعث افزایش فرکانس ضرب و شتم سلول های مژگانی شکل در دستگاه تنفسی می شود در نتیجه حمل و نقل مخاط ضخیم که بر اثر کشته شدن عوامل بیماری زا بوجود آمده اند راحت تر می شود و زمینه را برای تکثیر بیشتر عوامل بیماری زا از بین می برد.

در نهایت اگر علائم باقی بماند و یا بدتر شود باید به پزشک مراجعه شود تا ایشان سینوس ها را از لحاظ باکتریایی شدن بررسی نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *