خانه / بیماری های دستگاه تنفسی / سرماخوردگی کودکان – عفونت در کودکان
درمان سرماخوردگی کودکان - شربت پلارژین - دارو سرماخوردگی کودکان و نوزادان

سرماخوردگی کودکان – عفونت در کودکان

سرماخوردگی کودکانعفونت در کودکان

عفونت های دستگاه تنفسی (معمولاً سرماخوردگی کودکان) شایع ترین دلیل مراجعه والدین به پزشک است.این که کودکان خردسال تا 12 بار در سال و کودکان با سنین بیشتر (کودکان مدرسه ای) 4 تا 6 بار در سال به نوعی سرما می خورند کاملاً طبیعی است .

مهمترین دلیل سرماخوردگی کودکان

مهمترین دلیل سرماخوردگی کودکان این است که سیستم ایمنی آنها هنوز در حال توسعه و یادگیری است که چگونه به مقابله مؤثر با ویروس و باکتری ها بپردازد . علاوه بر رفتار اجتماعی خود فرد ، تماس فیزیکی نزدیک با دیگران نیز فرصت های بیشتری به میکرو ارگانیسم ها می دهد تا گسترش یابند .

متأسفانه ، کودکان نه تنها بیشتر از بزرگسالان مورد حملات مکرر عفونتهای دستگاه تنفسی قرار می گیرند بلکه این عفونت ها به مراتب برای کودکان شدیدتر از بزرگسالان است .

ریۀ باریکتر و مخاط های حساس تر و ضخیم تر در کودکان سرفه ها را نیز برای آنها دردناک می کند .

حالت های کودکان در سرماخوردگی

به طور کلی دمای بدن کودکان تنها در شروع بیماری افزایش می یابد ، آنها احساس خستگی و بی حالی می کنند با این حال در صورت تب بالا (بالاتر از 39 درجه) و بدتر شدن سرفه و یا افزایش موکوس باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه شود . در این شرایط نوشیدن مقدار زیاد مایعات خطر دهیدراتاسیون(از بین رفتن پروتئین بدن) را کاهش می دهد .

نوشیدن مقدار زیاد مایعات خطر دهیدراتاسیون(از بین رفتن پروتئین بدن) را کاهش می دهد

این موضوع بسیار مهم است که عفونت های دستگاه تنفسی در کودکان (مثل سرماخوردگی کودکان) به عنوان یک عامل بسیار خطرناک در آنها بسیار جدی گرفته شود . دلایل خوبی وجود دارد برای اینکه درمان در روزهای اولیه بیماری انجام شود دلایلی مثل کمتر رنج بردن آنها از بیماری یا مزمن شدن بیماری و یا عوارض ناشی از مصرف داروهای قوی تر و در حالت کلی توجه و مراقبت بیشتر و در نهایت غیبت آنها در مدرسه .

پلارژین داروی سرماخوردگی کودکان : 

پلارژین یکی از بهترین و پرتحقیق ترین داروها در طب گیاهی برای درمان سرماخوردگی و سرفه است . در درمان سرماخوردگی کودکان بالای 1 سال بسیار مفید بوده و شدت کلیه علائم سرماخوردگی را کاهش می دهد بدون آنکه عوارضی چون خواب آلودگی و بی قراری برای کودک داشته باشد .

همچنین شربت پلارژین تأثیر بسزایی در کاهش دیگر عفونت های دستگاه تنفسی و سرماخوردگی دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *