خانه / پلارژین / تاریخچه داروی پلارژین
داروی سرماخوردگی پلارژین - تاریخه داروی پلارژین

تاریخچه داروی پلارژین

تاریخچه داروی پلارژین : داستان از آنجایی شروع می شود که سرگرد استیونس انگلیسی بنابر توصیه پزشک خود برای درمان سل که به آن دچار بود به آفریقای جنوبی سفر کرد. پزشک معالج استیونس به او گفته بود آب و هوای کشور آفریقای جنوبی می تواند بیماری تو را بهبود ببخشد. در سال 1897 استیونس وارد کشور آفریقای جنوبی شد. در همان روزهای اول یک شفا دهنده که اهل قبیله Basuto بود گیاهی به نام umcka یا kaloabo ( Pelargonium Sidoides ) که یک گیاه محلی شفا بخش بود را به استیونس معرفی کرد.

این گیاه سالهای سال در آفریقای جنوبی به عنوان دارویی برای درمان بیماری های دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می گرفت همچنین در مواردی چون اسهال خونی نیز استفاده می شد.

با مصرف به موقع و صحیح از عصاره ریشه این گیاه استیونس سلامتی کامل خود را به دست آورد و با خود مقدار زیادی از عصاره ریشه این گیاه را به انگلستان برد و آن را توسعه بخشید.

برای اولین بار در انگلستان و اروپا این محصول را با نام داروی استیونس معرفی کرد . آقای استیونس چند سال بعد یعنی در سال 1920 دکتر Adrien Sechehaye که روی داروهای هومیوپنی (Homeopathic) مطالعه می کرد با استفاده از داروی استیونس 800 بیمار خود را درمان کرد که نتیجه این تحقیقات را در سال 1929 منتشر کرد.

با ورود داروهای مدرن در صنعت پزشکی داروسازی، داروی استیونس تا حد زیادی فراموش شد ولی در اواسط قرن گذشته رفته رفته داروهای گیاهی پای به آزمایشگاههای اروپا گذاشتند.

سالها بعد شرکت Schwabe آلمان تحقیقاتی را در مورد گیاه Pelargonium Sidoides و تأثیرات دارویی این گیاه و همچنین خواستگاهش آغاز کرد.

برنامه های تحقیقاتی فراوانی در مورد EPS®7630 ( پلارژین ) صورت گرفت که آزمایشات متعدد در مورد اثر بخشی و تقویت سیستم ایمنی بدن را شامل می شد.

امروزه این دارو در بسیاری از کشورهای جهان مثل آمریکا و آلمان و … با نام های مختلفی چون Kaloban, kaloba, umcka و … به عنوان درمان بیماری های دستگاه تنفسی مورد استفاده میلیون ها نفر قرار می گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *